استراتژی

قبل از پرداختن به استراتژی محتوا اول باید بدانیم منظور از خود کلمه ی استراتژی چیست؟

استراتژی یک کلمه ای هست که تعریف واحدی ندارد و وقتی جستجویش میکنی مطالب و تعاریف زیادی درموردش میاورد که هر کس با توجه به نوع کسب و کار خود تعریفی را ارائه داده و این تعاریف مختلف ما را از هدفی که دنبالش هستیم دورتر میکند، ما در محتوالند استراتژی را اینگونه تعریف میکنیم:
استراتژی یک راهبرد و نقشه ی راه است که با استفاده از مجموعه ی دستورالعمل ها، یک مسیر حرکت را در دراز مدت به وجود می‌آورد.
هرکسی با یک استراتژی هدفمند میتواند افکار و ایده های ناب ذهنی خود را عملی کند و یا کارهایی که بقیه انجام می دهند را با منابع و هزینه ای کمتر انجام دهد.

حالا که مفهوم استراتژی رافهمیدیم به بحث استراتژ ی محتوا میپردازیم:

استراتژی محتوا بطور خلاصه

یعنی

فرآیند مدیریت و رهبری محتوای تولید شده

عکس-استراتژی محتوا

استراتژی محتوا 

با توجه به تعریف بالا، استراتژی محتوا را مجموعه اقدامات و کارهایی تعریف می کنیم که به کمک آن‌ها یک سازمان یا شخص می تواند به اهداف بازاریابی محتوای خود برسد. برای رسیدن به اهداف خود نباید دنیای محتوا را دست کم بگیرید، شما می توانید با مدیریت محتوا یعنی با یک استراتژی محتوای برنامه ریزی شده و هدف دار همه آنچه را که نوشته اید متناسب با مخاطب و نوع کسب و کار خود و در زمان مناسب ارائه دهید که با تداوم این جریان استراتژی در طول کار خود میتوانید به آنچه که می خواهید برسید.

امروزه در عصری هستیم که در آن اطلاعات هرروز به سرعت در حال بروزرسانی هستند و مردم روزانه با حجم زیادی از اطلاعات مواجه هستند. در این میان یک استراتژیست محتوای حرفه ای باید محتوای بازاریابی و تبلیغاتی خود را با توجه به نوع مخاطبان خود تولید کند و سپس با بکارگیری یک استراتژی محتوایی برنامه ریزی شده و هدف دار ، محتوای تولید شده منتشر کند و پس از پخش همچنان باید محتوای خود را توسعه و پشتیبانی کند تا از اتلاف هزینه های اضافی برای تولید مجدد محتوای تکراری خودداری کنند، طوری که مخاطب از دیدن آن لذت ببرد و خواهان نشر آن باشد.

سازمان ها هر روز بیشتر به این نکته پی می برند که برای ارتقای خود نیاز دارند تا مدام با کاربران در ارتباط بوده و با مخاطبان خود تعامل داشته باشند بنابراین:

اول باید بدانید چه نوع محتوایی می خواهید تولید کنید و استارت محتوانویسی خود را بزنید.

با چه استراتژی میخواهید محتوای خود در اختیار مخاطبان قرار دهید خودتان ایده هایی دارید یا میخواهید شبیه سایت رقیبان عمل کنید یا شاید هم سایت های خارجی الگوی بهتری هستد برای شما

مهم نیست از کدام روش استفده میکنید اول باید استراتژی کار خود را مشخص کنید اگر با استراتژی پیش نروید رفته رفته ار هدف خود دورتر خواهید شد.

در اینصورت است که با جذب بازدیدکننده ی سایت آن را تبدیل به مشتری خود خواهید کرد.

استراتژی بازاریابی محتوا

حالا که محتوای وب سایت خود را تولید کردید وقت آن است که آن را به مخاطبان خود معرفی کنید.
بازاریابی محتوا Content marketing نوعی از بازاریابی است که شامل فرایند تولید و توزیع محتوا متناسب با اهداف سازمان هست که باعث جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی می شود.

بازاریابی محتوا معمولاً به صورت نوشته در وبلاگ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، اینفوگرافیک، اخبار، مقاله های آموزشی، سئو و غیره پیاده سازی می‌شود. در بازاریابی محتوا نباید مخاطبان شما این تصور را داشته باشند که شما می خواهید محصول خود را به آن ها بفروشید به گونه ای ماهرانه عمل کنید طوری که مخاطبان فکر کندد شما در صدد بالا بردن اطلاعات آن ها هستید سپس با شیوه های بازاریابی بر رفتار آن ها تاثیر گذارید و به سمت خود جذب کنید.

بسیاری از افراد هستند که بدون رعایت پیش نیازها مستقیم میخواهند وارد بازار شوند و به قول معروف یک شبه معروف شوند
این افراد گاهی استراتژی محتوا را دست کم میگیرند و بازاریابی های خود را شروع میکنند و در اول کار موفقیت هایی هم بدست می اورند ولی در دراز مدت این افراد سردرگم میشوند چون نقشه ی راهی ندارند که بگوید بعد از بازاریابی نوبت چکاری است و ممکن است بخواهند باز محتوا تولید کنند بدون هیچ هدفی چون استراتزی ای ندارند که مشخص کند در این مرحله چیکار باید کنند و کدام هدف سازمان باید در این مرحله دنبال شود. پی به یاد داسته باشید اول از هرکاری باید برای کسب و کار خود یک استراتژی و نقشه راه ایجاد کنید در اینصورت است که سازمان شما میتوانید به بالاترین حد ممکن از سود برد.

برای بازاریابی اینترنتی

بهترین روشی که فعلا بیشترین بازده را دارد

بازاریابی محتوا است

عکس-بازاریابی محتوا