بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال شامل تمام فعالیت های بازاریابی است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال مانند یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت انجام می شود. در دیجیتال مارکتینگ شرکت ها برای ارتباط با مشتریان و بازاریابی محصولات و خدمات خود از کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و غیره استفاده می کنند.

در این مقاله میخواهیم در مورد بازاریابی دیجیتال و ابزارهای آن بگوییم. پس همراه ما باشید تا با بازاریابی دیجیتال آشنا شوید و از امروز شروع بکار کنید:
با اینکه امروزه همه چی رو به دیجیتالی شدن است و مردم اکثرا نیازهای خود را بصورت اینترنتی برآورده می کنند. با این حال هر روز تعداد افرادی که به دنیای اینترنت می آیند، همچنان رو به افزایش است.

طبق تحقیقاتی که انجام شده ” ثابت ” استفاده از اینترنت در بین بزرگسالان تنها در سه سال گذشته ۵ درصد افزایش یافته است. هرچقدر هم که ما در مورد آن بگوییم باز کم است. چون دیدگاه مردم و نحوه خرید آن ها واقعا تغییر کرده است و دیگر بازاریابی آفلاین به همان اندازه موثر نیست که بازاریابی دیجیتال است. بازاریابی همیشه در ارتباط با مخاطبان خود در جای مناسب و در زمان مناسب وجود داشته است. امروز ولی، شما باید مخاطبان خود را در جایی که آنها در حال گذراندن وقت هستند ببینید: در اینترنت.

وارد بازاریابی دیجیتال شوید. به عبارت دیگر، هر نوع بازاریابی که آنلاین است.

عکس-بازاریابی دیجیتالی و سنتی

تصور کنید که شما یک بروشور ( بروشور نوعی محتوای آفـــــلاین است. )  از برند و  محصولات  شرکت و کسب و کار خود ایجاد کرده اید و آن را به روش هایی در بین مردم پخش کرده اید. مشکلی که در این روش وجود دارد این است که شما نمی دانید که چه تعداد افراد بروشور خود را باز کرده و محتوای شما را دیده اند و یا چند نفر آن را بدون هیچ توجهی مستقیم به سطل زباله انداخته اند. پس نمی توانید اطلاعات دقیقی از آنچه نیاز است برای تجزیه و تحلیل های خود داشته باشید.

حال تصور کنید که این بروشور را در سایت خود دارید. شما میتوانید تعداد افرادی که صفحه شما را بازدید کرده اند بدست آورید و علاوه بر آن اطلاعات تماس کسانی که آن بروشور دانلود کرده اند با فرم های تماس جمع آوری کنید. در نتیجه شما نه تنها می توانید افرادی که با محتوای شما درگیر هستند را اندازه گیری و شناسایی کنید، بلکه میتوانید سایر محصولات و تولیدات مشابه خود را به افراد در حین دانلود بروشور پیشنهاد دهید که باعث بالا رفتن تعاملات شما با کاربر می شود.

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

در این بخش نمونه ای از رایج ترین ابزارها و روش های بازاریابی دیجیتال را داریم

با استفاده از استراتژی بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود را رشد دهید

میخواهید برای سال آینده یک محصول جدید تولید کنید یا یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید و یا یک استراتژی برای برنامه جدید بازاریابی دیجیتال خود طرح ریزی کنید، درک مبانی بازاریابی دیجیتال برای موفقیت شما ضروری است.

 چه جزو بازاریاب کسب و کارهای کوچک باشید یا کسانی که برای یک تیم بزرگ شرکتی کار میکنند، تاکتیک های بازاریابی دیجیتال به سازمان شما کمک میکند که افراد مناسبی را برای جذب و تبدیل مشتری برای محصولات و خدمات خود پیدا کنید.

یاد بگیرید که چگونه آنلاین کار کنید، با تبلیغاتی که نیاز به هزینه دارند شروع کنید، یک استراتژی کلی که برای کل کانال شما جوابگو باشد، ایجاد کنید. و محتوایی تولید که باعث رونق کسب و کار شما را در دراز مدت شود.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

مدل سازی صحیح یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی با ابزار و تکنولوژی های مناسب، شما را قادر می سازد تا فروش خود را از اولین فروش و مشتری خود تا هرگونه اطلاعاتی که از فروش خود میخواهید را بدست آورید و با تجزیه و تحلیل داده های خود مشخص کنید که چه بخش هایی از استراتژی بازاریابی شما مورد توجه قرار گرفته و باعث سود دهی بیشتری برایتان شده و چه بخش هایی از چرخه فروش شما نیاز به اصلاحات دارد.

اتصال نقطه بین بازاریابی و فروش بسیار مهم است. بر اساس نتایج تحقیقاتی شرکت هایی با فروش قوی و هماهنگی بازاریابی، نرخ رشد سالیانه بیشتری را در مقایسه با کاهش درآمد برای شرکت های با هماهنگی ضعیف به دست آورده اند.چرخه ی خرید مشتری های خود را با استفاده از اصول و فناوری‌های دیجیتال بهبود دهید تا نتایج وبازتاب مثبتی درکسب‌ وکار و تجارت خود شاهد باشید.

مزایای بازاریابی دیجیتال چیست؟

در بازاریابی آفلاین اگر شما در روزنامه ای تبلیغ کرده اید، برآورد اینکه چه تعداد افراد در واقع آن صفحه را دیده اند و به تبلیغ شما توجه کرده اند سخت است و اطلاعات دقیقی نمی توان بدست آورد. بر خلاف بسیاری از تلاش های بازاریابی آفلاین، بازاریابی دیجیتال به بازاریابان اجازه می دهد تا نتایج دقیق را خیلی زودتر و در زمان واحد ببینند طوریکه شما می توانید تعداد دقیق افرادی که صفحه تبلیغ شما را در زمان واحد مشاهده کرده اند را با استفاده از نرم افزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتال به دست آورید.

علاوه برآن می توانید ببینید صفحاتی که بازدید شده اند، از چه دستگاهی استفاده کردند، و از کجا آمده اند و بسیاری از داده های تجزیه و تحلیل دیجیتال دیگر که می تواند برایتان مفید باشد را نیز بدست آورید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا بفهمید در کدام کانال های بازاریابی زمان بیشتر یا کمتری صرف شده و تعداد افرادی که کانال ها به وب سایت شما هدایت می کنند را بدست آورده و اولویت بندی کنید. به عنوان مثال، اگر فقط ۱۰ درصد از ترافیک شما از جستجوی ارگانیک است، می دانید که احتمالا شما نیاز به صرف زمان زیادی برای سئو در جستجوگرها برای افزایش این درصد دارید.

عکس-مارکتینگ

با بازاریابی آفلاین خیلی سخت است که بدانید مردم با برند شما در تعامل هستند یا نه مگر اینکه از فروشنده یا از خریدارها اطلاعات جمع آوری کنید. با بازاریابی دیجیتال، می توانید روند و الگوهای رفتار افراد را قبل از رسیدن به مرحله نهایی در خرید خود شناسایی کنید. به این معنی که می توانید تصمیمات آگاهانه تر در مورد چگونگی جذب آنها به وب سایت خود را در بالای برنامه های بازاریابی خود قرار دهید.