انواع محتوا

تقسیم بندی های متفاوتی در مورد انواع محتوا وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم تا یک حالت کلی از انواع محتوای پرکاربرد و قابل انتشار در سایت و ایده هایی  را ارائه دهیم که هر بازاریابی می تواند از آنها در ترکیب استراتژی بازاریابی خود و سئو وب سایت استفاده کند و با افزایش بازدید سایت کاربران مختلفی را به سمت وب سایت خود جذب نماید.

انواع محتوای متنی

 

• محتوای وب سایت

اولین کار شما تولید محتوای وب سایت بصورت استاندارد و متناسب با کسب و کار خود و براساس نیازها و خواسته‌های مخاطبان شماست. نمونه های از محتوای متنی وب سایت شامل: درباره ما ، تماس با ما، قوانین و مقررات و توضحیاتی که در رابطه با سایت و محصولات و خدمات مینویسیم.

• مقالات وبلاگ

داشتن یک وبلاگ کار ساده ای نیست، وبلاگ باید هدفمند وساختارمند باشد. وبلاگی میتواند موفق باشد که مشخص کند درباره ی چه موضوعاتی میخواهد برای مخاطبان خود تولید محتوا کند و به صورت منظم و بابرنامه زمانی محتوا تولید و منتشر کند.

• مقالات سایت

این که یک تعداد کلمه را پشت سر هم در صفحه‌ای بنویسیم یک مقاله نیست! یک صفحه به ظاهر بی‌ارزش است که در چند ثانیه توسط مخاطب بسته خواهد شد و دیگر هیچ مخاطبی را به خود نخواهد دید.!

• تولید ریپورتاژ

اگر بدنبال بهبود رتبه وب سایت خود هستید بهتر است از روش های نوین سئو و بهینه سازی سایت غافل نباشید ریپورتاژ از بهترین روش های گرفتن لینک و سئو سایت است بدین صورت که شکلی از آگهی در قالب گزارش یا خبر در سایت های خبری انتشار می یابد و لینک موجود در خبر توجه بازدید کنندگان سایت را جلب کرده و باعث هدایت آنها به وب سایت شده میشود.
اگر تاکنون نمیدانستید که رپورتاژ چیست و از مزایای بسیاری که دارد اطلاع نداشتید بهتر است همرا ه ما در مقاله رپورتاژ چیست باشید و هرچه زودتر رپورتاژنویسی خود را شروع کنید.

• ایمیل

این نوع از نگارش محتوا با وجود تشابه با سایر انواع محتوا، فرصت ها و مزیت های منحصر به فردی نیز دارد.
نرخ باز شدن آخرین ایمیل تبلیغاتی شما چقدر است؟ نرخ کلیک آن چطور؟ کمی روراست تر، چند درصد از محتوای ایمیل های شما کپی است ؟ چند درصد از شما موضوعاتی را برای ایمیل هایتان انتخاب می کنید که مثلا هفته پیش سایت رقیبتان ایمیلی با همان موضوع برایتان ارسال کرده است؟ معجزه محتوای منحصر به فرد در ایمیل مارکتینگ معجزه می کند. در مقالات بسیاری به این موضوع اشاره شده است که ایمیل مارکتینگ تنها داشتن یک بانک ایمیل چند ده میلیونی و یک نرم افزار ارزان قیمت و کار راه انداز نیست. پس به قسمت های مهم یک ایمیل تبلیغاتی و تاثیر آن ها در موفقیت ایمیل مارکتینگ خود بیشتر توجه کنید.

• پیامک

در محتوای پیامکی کلمات ابتدایی خیلی مهم هستند زیرا شخصی که پیام را دریافت می کند با چند کلمات ابتدایی است که یا علاقه مند میشود و ادامه میدهد یا پیامک را بطور کامل نخوانده و رها میکند. پس در ایجاد محتوای پیامک خود دقت کنید طوریکه مخاطب جذب شده و برای رفع نیاز خود از محصول یا کسب و کار شما استفاده کند.

• محتوای شبکه‌های اجتماعی گوناگون

برای موفقیت در این رسانه‌ها باید در کنار موضوع اصلی خود موضوعات متنوع دیگری با محتوای خلاقانه و عامه پسند برای کسب وکار خود تولید کنید و با افزایش تعامل خود با کاربران اعتماد ایجاد کنید.

• ترجمه

در هر موضوع و رشته ای مقالات خوب و جامعی در سایت های مختلف خارجی وجود دارد که همه ی مخاطبان دسترسی لازم یا توانایی خواندن آن ها را ندارند. ما با ترجمه دقیق یک مقاله خارجی منتشر شده در وب می‌توانیم این امکان را برای آن‌ها ایجاد کنیم تا بتوانند از این مقالات استفاده کنند