رپورتاژ چیست؟

بصورت کوتاه  ینی “خلاصه ای از وب سایت شما در وب سایتی دیگر”
در این مقاله سعی داریم سوال بسیاری از علاقه مندان دنیای بازاریابی دیجیتال را پاسخ دهیم.
ریپورتاژ یا رپورتاژ یکی از به روزترین و جدیدترین متدهای  برند سازی و بازاریابی آنلاین و یکی از موثرترین روش های بهبود رتبه سایت  در حوزه ی تبلیغات اینترنتی می باشد. اخیرا شرکت ها و سازمان ها برای کسب اعتبار بیشتر و جذب مخاطبان ازین روش بهره می برند روشی که اکثر وبمستران در فضای مجازی از قابلیت ها و فرصت های خوبی که این نوع آگهی  برای پیشرفت آن ها دارد غافل هستند.
ریپورتاژ یعنی شما گزارش یا مطلبی درباره خدماتی که در سایت خود ارائه می دهید بنویسید و در سایت های خبری به صورت یک خبر تبلیغاتی منتشر کنید تا برند خود را به مخاطبان معرفی کنید.

نحوه تهیه رپورتاژ خیلی مهم استاگر متن رپورتاژ خبری خود را خوب بنویسید مورد توجه کاربران قرار میگیرد و آن را در سایت های دیگر و شبکه های اجتماعی  نشر میدهند و باعث افزایش محبوبیت و اعتبار برند شما میشوند.

رپورتاژ (repotrage) بر وزن ریپورت (report) کلمه ای فرانسوی به معنی گزارش است.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی (Advertisement Reporting) واژه لاتینی به معنی گزارش تبلیغاتی است.
ابتدا باید مقاله یا گزارشی  برای معرفی خدمات و محصولات و خلاصه ای از آنچه در وب سایت خود ارائه می دهید را تهیه کنید. متن یک رپورتاژ نباید صرفا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد برای اینکه رپورتاژ شما مخاطبانی که مطلب را می خوانند جذب کند باید یک خبر یا مقاله هم در رپورتاژ خود داشته باشید، علاوه بر این محتوای خبری خود را  با توجه به نوع مخاطبان وبسایتی که قرار است رپورتاژ شما را منتشر کنند تهیه کنید تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد.
روش کار رپورتاژ به اینصورت است که در محتوای ریپورتاژ چند کلمه ی کلیدی به وب سایت شما لینک می شود و در سایت های خبری پربازدید بصورت یک تیتر، پاراگراف یا عکس های متنوع و هایپرلینک منتشر می شود، برای لینک دادن از کلمات کلیدی مرتبط که در وب سایت شما به اندازه کافی استفاده شده است استفاده کنید و همه ی لینک های خود را به یک صفحه ندهید سعی کنید چندتا از کلمات را به صفحه اول وب سایت خود و بقیه  کلمات را به صفحات دیگری از وب سایت خود لینک دهید.

با یک مثال بهتر میتوانید درک کنید که رپورتاژ چیست. فرض کنید یک وب سایت خبری در مورد لبنیات مطالبی نوشته و از ضرورت استفاده از لبنیات در وعده های غذایی گفته سپس از محصولات شما به عنوان سالم ترین و یا برند و شرکت  شما را عنوان بهترین و با کیفیت ترین ارائه دهنده ی محصولات لبنی معرفی میکند. این یک روش تبلیغ غیرمستقیم  است که بر ذهن مخاطب اثر میگذارد و باعث میشود مخاطبان به برند شما اعتماد کنند.

به این موضوع توجه داشته باشید که رپورتاژ همان بک لینک نیست؛ بک لینک نوعی لینک دهی بصورت مستقیم است و تنها به یک عبارت کلیدی تاکید می شود و امکان لینک دهی به یک صفحه می باشد یعنی یک کلمه از لینک سایت شما در سایت مورد نظر انتشار داده می شود در صورتی که در رپورتاژدر ابتدا تبلیغ به صورت تصاویر و همینطور توضیح کامل و تصاویری مرتبط با موضوع عرضه می شودو تنها روش تبلیغاتی است که همیشه در سایت‌های خبری باقی است در صورتی که بک لینک با محدودیت روبرو بوده و دائمی نخواهد بود.