۳ عادت از سازندگان محتوای بسیار موفق

این که آیا شما در تیم بازاریابی محتوا در شرکت کار می کنید و یا به طور انفرادی هستید، برخی عادت های سنتی و واقعی وجود دارد که می توانید اتخاذ کنید، تا شما را در مسیر ایجاد یک خالق محتوای واقعا موفق قرار دهد. مانند همه ی چیزهای خوب، این نیز یک شبه اتفاق نمی افتد و نبایدم که اتفاق بیافتد، زیرا شما باید کارها را به خوبی انجام دهید، نه اینکه این کار را به سادگی انجام دهید و تمام کنید. این عادت های سه گانه ای که هریک را به اختصار توضیح داده ایم به روال کاری خودتان بیاورید و هر چه زودتر در راه تبدیل شدن به یک خالق محتوای با کیفیت خواهید بود.

     خالق محتوا

خالق محتوا مطالب آموزشی یا سرگرم کننده ای را ارائه می دهد که به منافع و چالش های مخاطب هدف توجه دارد. محتوائی که وی تولید می کند می تواند در اشکال و فرم های مختلف باشد، از جمله پست های وبلاگ، فیلم ها، کتاب های الکترونیکی، عکس ها و فتوشاپ. امروزه، خالقان محتوا بیشتر مورد توجه هستند و کسب و کارها برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی، ایجاد کنندگان محتوا استخدام می کند.

چگونه میتوان خالق محتوای موفق شد:

۱٫ هر روز خبرهای مربوط به صنعت خود را بخوانید

۲٫ بطور منظم بنویسید

۳٫ مخاطبان صنعت خود را مطالعه کنید

۱٫ هر روز خبرهای مربوط به صنعت خود را بخوانید.

ایجاد محتوایی که باعث واکنش مخاطبان هدف شما شود، نیازمند آن است که بدانید چه چیزی در صنعت شما جریان دارد و اتفاق می افتد. بهترین سازندگان محتوا، اینترنت را برای بدست آوردن اخبار و روند صنعت خود کنکاش میکنند تا از پشت زمینه و آنچه در صنعت خود رخ داده است و چگونگی ذهنیت مخاطبان هدف خود اطلاعات داشته باشند. شما می توانید یک خوراک RSS با یک برنامه برای سایت و وبلاگ هایی که می دانید حاوی اخبار مربوط به صنعت شما هستند تنظیم کنید همچنین از همکاران خود سوال کنید که آنها این روزها در حال خواندن چه زمینه هایی هستند و آنها را دنبال کنید. جای فعلی خود را ارزیابی کنید و جاهایی که شخص خریدار زمان خود را صرف می کند و با استفاده از ترفندهای خود مخطبان را به سمت کسب وکار خود هدایت کنید.

۲٫ بطور منظم بنویسید.

اگر بطور منظم ننویسید، عقب خواهید ماند. سازندگان محتوای موفق، اهمیت نوشتن مداوم و منعطف بودن در نوشتن را درک می کنند. منظم بودن به سازندگان کمک می کند تا از طریق ایده هایی که ممکن است در ذهن آنها بوجود آید، کار کنند. سازندگان محتوای موفق ممکن است همیشه الهام بخش نباشند، اما آنها می دانند چیزی الهام بخش می تواند از نوشته ی آنها برآید. با نوشتن های روزانه به نوشتن عادت کنید. من نمیگویم که شما باید روزانه مقاله ای با موضوع ۱۵۰۰ کلمه ای را در مورد یک موضوع مرتبط با صنعت خود بنویسید. در عوض، روزانه ۱۰ یا ۱۵ دقیقه برای بیان برخی افکار و ایده های خود کنار بگذارید. وقتی متوجه شدید که ذهن شما آماده است، هرچند کوتاه بنویسید – اکثر مردم، پس از یا در طول نوشیدن یک فنجان قهوه یا مدتی از نوشتن فارغ هستن – آمادگی بهتر نوشتن را دارند. دیروز چه چیزی را خواندید که به شما چسبیده؟ چه چیزی را نمی فهمیدید؟ از خودتان با پرسیدن این سوالات جریان نوشتن را شروع کنید.

۳٫ مخاطب صنعت خود را مطالعه کنید.

از ویژگی های تمام سازندگان موفق محتوا توجه به مخاطبان و مطالعه ی رفتار آنهاست. اگر مخاطبان خود را به اندازه کافی مطالعه کنید، منافع و فرصت های خلاقانه را پیدا خواهید کرد که بدون توجه به مخاطب دستیابی به آنها امکان پذیر نیست این نیازهای مخاطب شماست که باعث خلاقیت شما می شود. خوانندگان و بینندگان خود را بررسی کنید: آنها چه می خواهند، که هنوز به آنها نداده اید؟ آنها چه مشکلی دارند که می توانید برای آنها حل کنید؟ در اینجا برخی از ویژگی های دیگری از مخاطبان شما وجود دارد که می توانید برای خود یا کارفرمای خود تحقیق کنید:
سن
جنسيت
محل
تعداد اعضای خانواده
عنوان شغلی
حقوق

برای بازاریابان، یک جفت معروف به طور خاص وجود دارد: محتوا و بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *