۴_گام اساسی برای ایجاد بازاریابی محتوای عالی

اگر شما برای کسب و کار خود وب سایت دارید، علاوه بر محصول و خدمات خود به محتوا نیاز دارید. بازاریابی محتوا یکی از ساده ترین راه ها برای هدایت و تبدیل مشریان است. شما همچنان به به تولید محتوا برای سایت خود ادامه دهید و استراتژی محتوای خود را با استفاده از این چهار مرحله اصلاح کنید تا استراتژی شما بازدهی بیشتری داشته باشد.

برای شناخت بهتر مخاطبان خود، شما باید ابتدا سه سوال مهم از خود بپرسید:

    ۱- مخاطبان محتوای شما چه کسانی هستند و چه کسانی را هدف قرار می دهید؟

     اگر شما برای کسب و کار و یا بازاریابی خود یک طرح و برنامه داشته باشید، احتمالا بازار هدف خود را شناسایی کرده اید ولی اگر هنوز بازار هدف خود را شناسایی نکرده اید، اولین قدم ایجاد یک طرح کسب و کار است.

    ۲- شما در مورد مخاطب فعلی خود چه می دانید؟

     اگر در حال حاضر وب سایت شما بازدیدکننده داشته باشد، شما به چیز دیگری نیاز دارید:

به داده ها و اطلاعات یا همان محتوا

     با استفاده از یک ابزار تحلیلی و قدرتمند مانند گوگل آنالیز در وب سایت خود، می توانید درباره افرادی که به وب سایت شما مراجعه میکنند و با محتوای سایت ارتباط برقرار می کنند، اطلاعات زیادی به دست آورید از جمله سن، جنسیت و موقعیت مکانی آنها.
مهمتر از کسانی که بازدید کنندگان وب سایت شما هستند چیزی است که آنها علاقه مند هستند وبیشتر دنبالش بودند. با گوگل آنالیز، میتوانید ببینید کدام محتوا بیشترین میزان ترافیک سایت شما را به خود اختصاص می دهد و همچنین کدام محتوا بیشترین میزان تبدیل را انجام می دهد. تحلیل این نتایج به شما یک ایده و راهنمایی برای مشخص کردن اینکه کدام قسمت از سایت شما خوب مشتری جذب میکند و کدام قسمت نیاز به اصلاح و کار کردن دارد را می دهد و شما می توانید استراتژی خود را با توجه به نتایج آن در طول زمان تنظیم کنید و به نتایج دلخواه خود برسید.

    ۳- آیا شما واقعا در مورد بازار خود تحقیق کرده اید؟

     پایه مشتری فعلی شما یک ابزار تحقیق فوق العاده برای شما است. مردم دوست دارند نظراتشان را بویژه در اینترنت به اشتراک بگذارند، بنابراین اگر میخواهید در مورد موضوعی بازخورد داشته باشید میتوانید:

در موردش سوال بپرسید
یک ایمیل بررسی بفرستید
یک نظرسنجی ایجاد کنید
از کانال های اجتماعی برای درخواست سوالات و بازخورد استفاده کنید.

     وقتی که کاربران برای شما بازخورد میفرستند در واقع بر روی محصول شما سرمایه گذاری می کنند، آنها می خواهند به شما کمک کنند تا آن را بهتر کنید.
این نکته نیز مهم است که از بازار بی خبر نباشید و به آنچه در بازار اتفاق می افتد آگاه باشید. برای این باید انجمن های و گروه های مربوط به صنعت خود در بازار را کشف کنید و از پرسش هایی که مردم در مورد شما مطرح میکنند آگاه باشید بدانید آن ها در چه موردهایی شکایت و گله دارند و ضعف های خود در بازار را شناسایی کنید سپس با جمع آوری این اطلاعات میتوانید آدرس پاسخ آن مسائل و مشکلات را در محتوای خود قرار دهید چرا که کاربران قبل از ارسال سوال و نظر خود در یک انجمن، به دنبال پاسخ خواهند بود.

برای کشف معیار ارزش خود، چند مورد را در نظر داشته باشید:

• چه مشکلی دارید که باید حل کنید؟
• چگونه این مشکل حل می شود؟
• راه حل منحصر بفرد شما چگونه است؟

    هنگامی که گزاره ارزش خود را تعریف کردید، می توانید یک استراتژی محتوا که از آن پشتیبانی می کند، ایجاد کنید.

    به عنوان مثال، اگر شما میخواهید ماشین سمپاشی خود را به فروش بگذارید، مطالب و محتوایی درباره چگونگی مراقبت از باغ خود در فصول مختلف سال ایجاد کنید. بازدیدکنندگان شما ممکن است از طریق جستجوی کاشت گیاهان و درختان و طریقه مراقبت و کود دهی آن ها به سایت شما برسند. در این قسمت شما باید با استراتژی کارآمد خود برای خبرنامه خود ثبت نام کنید تا بتوانید به تعامل خود با آن ها ادامه دهید. در حالت ایده آل، آنها همچنین این محتوا را با دیگران به اشتراک میگذارند و به دلیل آموزش هایی که ارائه میدهید، تبدیل به مشتری میشوند.
محتوایی که به درستی با گزاره ارزش شما هماهنگ شده و در یک راستا است، هم به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک خواهد کرد و هم نام تجاری و برند شما را به عنوان یک منبع بهینه در صنعت معرفی خواهد کرد.

    اگر بدون هدف پیش بروید بعد از مدتی سردرگم میشوید باید لیست اهداف خود را تهیه کنید. مثلا اگر خرید مهمترین متریال و معیار شما باشد، در درجه اول و به طورعمده به دنبال تبدیل به فروش باشید. اگر می خواهید حضور خود در رسانه های اجتماعی را افزایش دهید، به دنبال اشتراک گذاری مطالب و محتوای خود باشید. عوامل مختلفی وجود دارد که مهم هستند و شما را در چگونگی ایجاد و توزیع محتوای و نحوه اطلاع رسانی آن کمک خواهند کرد.
هر قطعه ای از محتوا پاسخگویی همه ی جوانب کسب و کار شما نیست و بر روی تمام اهداف شما اجرا نمی شود. کلید مهم این است که شما به طور مداوم معیارهای خود را ارزیابی کنید تا ببینید در راستای اهداف شما است و شما را به آنچه که برایش برنامه ریزی کرده اید میرساند یا نه.

برخی از عوال مهم بهینه سازی:

    بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

مهم است که بدانید مردم چه چیزی را جستجو می کنند، آیا به صنعت و کسب و کار شما مربوط میشود؟ و آیا کلید واژه های شما در نتایج جستجو دیده میشود؟
برنامه ریز کلید واژه گوگل مانند Google Adsیک ابزار مفید برای گرفتن توصیه های کلیدی است که میتوانید با استفاده از آن عناوین محتوا، ابرداده و محتوای خود را ارتقا دهید و در صدر جستجوها بیاورید.

    بهینه سازی برای تبدیل فروش

اینکه جستجوکننده بر روی کدام صفحه در وب سایت شما فرود می آید، مهم نیست.همیشه باید یک مسیر روشن برای تبدیل به فروش داشته باشد. اینکه هدف شما بصورت یک فرم در پایین صفحه است یا یک دکمه برجسته در هدر سایت، داشتن فراخوان هایی که جلب توجه میکند یک کلید مهمی است که نباید فراموش کنید.

    بهینه سازی برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مهم است که دکمه های به اشتراک گذاری اجتماعی را در وب سایت خود داشته باشید که بصورت برجسته و استراتژیک در محتوای شما قرار گرفته باشد . AddThis دارای چندین ابزار به اشتراک گذاری است که به بازدیدکنندگان سایت شما این امکان را میدهند تا به راحتی مطالب خود را به اشتراک بگذارند. با گزینه های مختلف برای رنگ، اندازه و جایگذاری آنها میتوانید مطابق خواسته ی خود در طراحی وب سایت استفاده کنید.

    بهینه سازی برای ثبت نام ایمیل

برای اینکه بازدیدکنندگان ایمیل خود را در وب سایت شما وارد کنند ضروری است تا از فراخوان ها و گزینه هایی که جلب توجه میکنند استفاده کنید مثلا برای ادامه در سایت یا دریافت پیشنهادات و مقاله ها و یا وقتی میخواهند نظر یا پیشنهادی را وارد کنند از آنها بخواهید که اول ایمیل خود را وارد کنند. ابزار AddThis Audience Targeting Overlay به شما این توانایی را می دهد به راحتی محیط و دکمه های موثر و جذابی ایجاد کنید که باعث میشود کاربران ایمیل خود را در وب سایت شما وارد کنند.

    بهینه سازی برای افزایش تعامل وب سایت

ارائه محتوای مرتبط یک راه موثر برای افزایش مدتی زمانی است که بازدیدکنندگان در وب سایت شما صرف میکنند و همچنین تعداد دفعات نمایشهای صفحه است. ابزار AddThis Related Posts یک راه آسان و پویا برای نشان دادن سایر قسمت از محتوا در سایت شما است که ممکن است کاربران شما علاقه مند باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *