چرا من به یک وب سایت نیاز دارم؟

آیا واقعا به یک وب سایت نیاز دارید؟

 یا اینکه ترجیح میدهید وقت خود را بجای اینترنت در محیط بیرون و صرف پیشرفت کار خود بکنید؟!

شما جزو کدام یک از افراد هستید؟

وجود وب سایت را ضروری می دانید یا بر روی کار خود بیرون از این فضا متمرکزید؟

به نظرم قبل از هرگونه تصمیمی این مثال رو با دقت بخوانید.
دو معلم ریاضی را در نظر بگیرید که هردو در سطح کنکوری تدریس می کنند. حال یکی از این معلم ها در کنار تدریس خود یک وب سایت نیز برای خود کم کم راه می اندازد. بعد از مدتی این دو معلم که کلاس های خود را دارند. معلمی که وب سایت دارد در کنار کلاس های خود شروع به تولید ویدیوهای آموزشی میکند و نکات رایگان تستی در اختیار دانش آموزان خود قرار میدهد.
بعد از مدتی هر دو معلم در فضای بیرون آموزش دارند. ولی معلمی که وب سایت دارد  دارای محبوبیت شده است و کلاس های خود را بصورت آنلاین برگزار میکند. و آموزش های خود را در قالب مجموعه ویدیوها در اختیار دانش آموزانی که در مناطق دیگر هستند قرار میدهد و هین طور پیشرفت میکند.
و معلم دیگر همچنان در کلاس های خود مشغول است و بزرگترین پیشرفتی که می تواند داشته باشد افزایش جلسات خود است که با توجه به محدود بودن وقت بیش از چند جلسه در روز نمیتواند کلاس برگزار کند…

دلایلی که شما به یک وب سایت نیاز دارید!

قبل از هر چیز، ما باید مزایای داشتن یک وب سایت را به دقت بسنجیم. درباره هزینه های آن آگاهی پیدا کنیم و هدف نهایی خود را از ایجاد یک وب سایت مشخص کنیم. با بررسی تمام این موارد در اول کار و قبل از شروع، تصمیم‌گیری در مورد ساختن وب سایت راحت‌تر خواهد شد و در مسیر خود بهتر و زودتر پیشرفت خواهیم کرد.

۱-  وب سایت یک راه ارزان برای دیده شدن است

میخواهید هرروز صبح ، ظهر یا شب هنگام وقتی مردم گوشی های خود را چک میکنند دیده شوی یا منتظر میمانی تا مردم از خانه های خود بیرون آیند تا بلکه در گشت و گذار خود مغازه یا کسب و کار شما را ببینند.!
راه اندازی یک مغازه هزینه‌های بسیاری دارد. مساله فقط اجاره یک مکان با هزینه‌های میلیونی ماهیانه نیست، بلکه باید به دکور مغازه و تجهیزات آن فکر کنید. فقط این ها نیستند و بعد از این همه هزینه مساله تبلیغات پیش می‌آید، تبلیغاتی که برای شما بسیار پرهزینه خواهد بود. 
اما در مورد وب‌سایت اینطور نیست. چرا که شما با هزینه‌ای کمتر میتوانید سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را به طور کامل راه بیندازید. نیازی به هزینه های گزاف برای تبلیغات هم نیست. شما میتوانید برای جذب مخاطب مطالب مفیدی در سایت خود قرار دهید تا کاربرانی را از طریق گوگل به سایت خود جذب کنید. به علاوه، می‌توانید در سایت های مختلف اینترنتی، خودتان را رایگان معرفی نمایید.
البته، این بدان معنی نیست که لزوماً یک سایت کم خرج دارد. فقط بحث بر سر این است که هزینه‌های نگهداری یک سایت به مراتب کمتر از یک مغازه  است. 

۲-  به صورت ۲۴ ساعته در دسترس هستید

یکی از مهم‌ترین مسائل یک کسب و کار، پشتیبانی از آن است. امروزه اگر به مشتریان خود پشتیبانی مناسب و به موقع ارائه ندهید، به سرعت رقیبان از شما پیشی میگیرند. داشتن یک سایت به شما این امکان را می دهد که بتوانید به صورت ۲۴ساعته، پیام‌های مخاطبان خود را دریافت کنید و پاسخ خود را برای آنها ارسال کنید. این یک فرصت عالی برای کاهش هزینه‌های پشتیبانی است.

۳- به خوبی معرفی شده و اعتبار کسب میکنید

داشتن وب ‌سایت یک راه عالی برای معرفی برند یا کسب و کار شماست. طراحی یک سایت به شما این فرصت را می‌دهد تا خودتان را معرفی کنی.د و درباره خدمات و مزایای کار خود به مخاطبان بگویید تا مخاطبان راحت‌تر به شما اعتماد کنند.

۴- فروش آنلاین

برای کسب و کارهایی که محصول و یا سرویس آنها امکان فروش آنلاین دارند وجود سایت امری ضروری است. با استفاده از سایت چنین کسب و کارهایی می توانند فروش ۲۴ ساعته داشته باشند. در اوقات شب یا سایر وقت هایی که کرکره مغازه ها پایین است فروش داشته باشند.

اکنون باید چه کاری کنم؟

داشتن یک وب سایت  سود بسیار زیادی برای شما دارد. ساختن وب سایت راهی کم هزینه برای دیده شدن و افزایش درآمد است. با توجه به مطالب بیان شده وب سایت شما اولین نقطه ای است که مشتری با کسب و کار شما ارتباط برقرار می نماید. به همین دلیل داشتن یک وب سایت به خودی خود کافی نیست. وب سایت شما باید محتوا و ظاهر مناسبی نیز داشته باشد تا توسط مشتریان جدی گرفته شود و مشتریان بتوانند به شما اعتماد نمایند. به همین دلیل توجه به انتخاب مجموعه ای که بتواند خدمات مناسبی را به شما ارائه دهد بسیار ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *