انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

انتخاب نام دامنه اولین کاری است که برای شروع طراحی وب سایت نیاز داریم. ثبت یک دامنه مناسب که کسب و کار شمار را به خوبی معرفی کند کار ساده ای نیست چرا که یک اشتباه کوچک ممکن است شما را در گروه کم جمعیت دنیای دیجیتال قرار دهد پس در انتخاب خود عجله نکنید و با حوصله یک نام اثرگذار انتخاب کنید. چرا که داشتن همین نام دامنه دروازه ای به روی بازدید وب سایت شما خواهد بود، نامه دامنه از جستجو در نتایج موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی گرفته تا قابلیت برند شدن و تبلیغات آفلاین، تأثیر بسیار زیادی دارد.
هدف اصلی نام دامنه ی شماست که به عنوان نام اصلی وب سایت و ایمیل هایتان قرار خواهد گرفت ، پس لازم است در این مورد بسیار تحقیق کنید و نام دامنه های مشابه را در نظر داشته باشید و برای انتخاب نام دامنه وب سایت تان احساسی عمل نکنید.

 

از نام دامنه ای استفاده نکنید که چند وقت بعد دلتان را بزند و بخواهید آن را عوض کنید. نام دامنه وب سایت تان بخشی از هویت کسب و کارتان است و نمی توانید آن را عوض کنید.

انتخاب نام دامنه مناسب اولین قدم از فرآیند سئو سایت به حساب می‌آید.

یک نام دامنه ی خوب ویژگی های زیر را دارد:

نام دامنه باید کوتاه باشد و براحتی به ذهن سپرده شود

هر چه نام دامنه انتخابی حروف کمتری داشته باشد، آسان تر به زبان می آید، و به راحتی در ذهن مشتریان ماندگار می شود و به اشتراک گذاشته می شود

از اعداد و کاراکـترهای اضافه در نام دامنه استفاده نکنید

سعی کنید که در بین کلمات نام دامنه خود از خط فاصله و اعداد و ارقام استفاده نکنید چون اعتبار آدرس شما کمی کاهش میابد. وقتی که نام دامین خود را به افراد می گویید همیشه مجبورید متذکر شوید که در بین کلمات کاراکتر خاصی وجود دارد.

بهتر است نام دامنه مرتبط با برند و زمینه فعالیت وب سایت باشد

در انتخاب نام دامنه خود سعی کنید که مرتبط با کسب و کارتان باشد. این کار باعث می شود مخاطبانتان آدرس وب سایت تان را راحت تر به خاطر بسپارند و به این ترتیب به برندسازی سایت تان هم کمک می شود.

از پسوند های رایج مانند com. و ir. جهت ثبت دامنه استفاده کنید

پسوند های com, org, net پر طرفدارترین پسوند های دنیا هستند. اگر شما قصد دارید یک دامنه با قابلیت بالای برند شدن داشته باشید ، .com می تواند به خوبی این نیاز را برطرف نماید. در کنار سایر پسوندی که ثبت میکنید پسوندir مربوط به برند خود را نیز ثبت کید.

آدرس دامنه شما باید منحصر به فرد باشد، از نام های تکراری موجود استفاده نکنید

داشتن نام های معمول و رایج برای نام دامنه ها خصوصا در com بسیار مشکل است چرا که این نام ها به سرعت رزرو میشوند.

1 دیدگاه برای “انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *